Post

Gdzie mogę zainstalować zmiękczacz wody w moim domu?


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Jeśli zmiękczacz będzie wykorzystywany do uzdatniania wody w całym domu, należy go podłączyć do głównego przewodu zasilającego cały wewnętrzny system wodny. Źródło wody powinno pochodzić spoza domu.

Miejsce

Upewnij się, że podczas instalacji systemu pozostawisz wystarczająco dużo miejsca na zmiękczacz i wszystkie akcesoria. Trudno będzie serwisować urządzenie, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca.

Rura spustowa

Przyłącze do kanalizacji, które będzie odprowadzać wodę popłuczną podczas regeneracji zmiękczacza, powinno znajdować się poniżej głowic sterujących zmiękczacza. Rura spustowa powinna być zawsze otwarta. Jej średnica nie powinna być mniejsza niż 1/2", a odległość między odpływem a zmiękczaczem nie może przekraczać 6 m.

Warunki konieczne

Ważne jest, aby zainstalować urządzenie w sposób spełniający standardy higieny. Należy unikać rozlania lub wycieków, które mogłyby wejść w kontakt z urządzeniem.

Zawory kulowe

Zaleca się instalację zaworów przed i za zmiękczaczem. Zainstalowanie zaworów szybkozamykających jest dobrym pomysłem, aby zapobiec uderzeniom wodnym.

Zainstaluj zawór zwrotny pomiędzy wodą ze zmiękczacza a generatorem, jeśli planujesz podgrzewać wodę. Zapobiegnie to uszkodzeniu urządzenia przez powracającą wodę.

Dostęp do energii elektrycznej

Zmiękczacz pracuje przy napięciu 12 V - 50 Hz. Dzieje się tak za sprawą transformatora, który został zintegrowany z systemem. Musisz upewnić się, że transformator jest aktywny i że jest podłączony do 220-240 V, 50 Hz.


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz