Post

Dlaczego węgiel impregnowany srebrem jest tak ważny?


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Węgiel aktywny impregnowany srebrem to złoże, które jest praktycznie niewytłumaczalne. Ten węgiel aktywny jest wart swojej wysokiej ceny. Jakie są korzyści z dodania impregnacji srebrem? Na co zwrócić uwagę w systemie uzdatniania wody 2w1?

Coraz częściej dostępne są urządzenia hybrydowe, takie jak zmiękczacze wody zawierające węgiel aktywny. Niektóre modele posiadają nietypowe złoże filtracyjne - węgiel aktywny ze srebrem. Warto rozważyć ten produkt, ponieważ srebro dodaje istotnych korzyści. Dzięki niemu urządzenie 2w1 może funkcjonować prawidłowo i higienicznie, jednocześnie przynosząc oczekiwane rezultaty. Poniżej przedstawiamy argumenty potwierdzające tę tezę.

Węgiel aktywny - oczyszczanie wody jest możliwe dzięki temu produktowi

Węgiel aktywny to świetny sposób na oczyszczenie wody z wielu szkodliwych substancji. Na tej długiej liście znajduje się chlor, chloropochodne, herbicydy i fosforany, farmaceutyki, pestycydy i wiele innych substancji, które mogą pogorszyć smak lub zapach wody. To właśnie one sprawiają, że woda:

  • Staje się smaczna, idealna do bezpośredniego spożycia
  • Stanowi świetną bazę do gorących dań lub napojów
  • Idealny do kąpieli, gdyż nie podrażnia skóry.
  • Stosować do codziennej higieny oraz dla osób z nadwrażliwością lub alergią

W poniższych tekstach znajdują się szczegółowe informacje na temat właściwości węgla aktywnego: Co usuwa z wody filtr z węglem aktywnym? Czy warto stosować, Węgiel aktywowany, czy doskonała Adsorpcja? Jak wiadomo, węgiel aktywny występuje w wielu formach. Możemy spotkać również węgiel aktywny impregnowany w srebrze do złóż filtracyjnych.

Rola srebra w uzdatnianiu wody

Właściwości srebra w uzdatnianiu wody są znane od dawna. Udowodniono, że ma ono działanie bakteriostatyczne. Jest bezpieczne do stosowania na powierzchniach, które są nim pokryte. Jony srebra mogą uszkadzać błony komórkowe, powodując śmierć i rozpad komórek. Uszkadzają również DNA mikroorganizmów, powodując niemożność ich rozmnażania. Wiązanie srebra z enzymami powoduje również zakłócenia w funkcjach metabolicznych mikroorganizmów. Wreszcie, srebro wiąże się z rybosomami, uniemożliwiając w ten sposób produkcję białka.

Efekt oligodynamiczny to termin określający zastosowanie srebra w dezynfekcji chemicznej. Właściwości srebra mogą być również wykorzystane do stworzenia powłoki bakteriostatycznej. Występuje ona w produktach z serii Atlas Filtri Sanic. Te filtry narurowe i ich wkłady zostały stworzone z wykorzystaniem technologii Microban (r). Została ona szczegółowo opisana w artykule Microban(r), technologia - co to jest, Seria Atlas Filtri Sanic - więcej niż filtrowanie wody.

Tutaj ponownie przytoczę grafiki z wcześniejszych artykułów o Microban(r). To właśnie tam można zobaczyć, jaki wpływ na nasze środowisko mają mikroorganizmy. Należy pamiętać, że woda jest zawsze obecna wewnątrz urządzeń do uzdatniania wody. Może ona stać, jeśli nie jest używana, co może prowadzić do rozwoju mikroorganizmów w zakamarkach. Można tego uniknąć poprzez zastosowanie srebra.

Dlaczego tak ważne jest stosowanie węgla aktywnego impregnowanego srebrem?

Węgiel aktywny impregnowany sreb rem jest o wiele bardziej praktyczny, zwłaszcza w urządzeniach 2w1, gdzie złoże filtracyjne jest wymieniane rzadziej niż w innych urządzeniach zasypywanych tylko węglem aktywnym. Nawet jeśli urządzenie nie jest często używane (np. w czasie wakacji), powłoka bakteriostatyczna gwarantuje, że w środku nie dojdzie do rozwoju mikroorganizmów. Wszystko będzie działało tak, jak powinno. Proces oczyszczania wody i higiena nie ulegną zmianie. Złoże filtracyjne nie będzie wymagało czyszczenia ani dezynfekcji.

Warto zaznaczyć, że impregnacja srebrem jest idealnym sposobem na ochronę i zapewnienie nierozprzestrzeniania się mikroorganizmów. Nie odbywa się to jednak kosztem jakości wody. Srebro nie wpływa na wydajność czy właściwości węgla aktywnego. Nie wpływa również na właściwości wody.

Szczególnie ważne są urządzenia hybrydowe.

Węgiel aktywny impregnowany srebrem jest droższy niż zwykły węgiel aktywny, nawet ten pozyskiwany z łupin orzechów kokosowych. Impregnacja węgla srebrem jest tym, co powoduje różnicę w cenie. Jednak wersja wzbogacona jonami srebra jest świetna do urządzeń hybrydowych. To takie, które mogą zastąpić wiele produktów do uzdatniania wody jednocześnie. Najlepszy jest kompaktowy zmiękczacz wody, który zawiera węgiel aktywny. Łączy on funkcje centralnego zmiękczacza wody z kolumną węglową. Warstwa srebra chroni węgiel aktywny i żywicę jonowymienną przed rozwojem mikroorganizmów. Urządzenie to wymaga zachowania wysokiego poziomu higieny.

Warstwa węgla aktywnego w urządzeniach hybrydowych jest trudniejsza do wymiany niż w kolumnach węglowych. Proces ten jest wykonywany z mniejszą częstotliwością. Hybrydy z węglem aktywnym wytrzymują nieco dłużej, więc impregnacja srebrem wydłuża jego żywotność. Nie pozwala ono mikroorganizmom wniknąć głęboko w roślinę. Jest to ważne zabezpieczenie dla całego systemu wodnego w domu (urządzeń mających kontakt z wodą, oraz instalacji).

Gdzie można znaleźć węgiel aktywny impregnowany w srebrze?

Węgiel aktywny impregnowany srebrem to złoże filtracyjne, które jest wykorzystywane w różnych urządzeniach do uzdatniania wody. Można go znaleźć na przykład we wkładach, które są przeznaczone do filtrów kuchennych. Wkłady te są często spotykane w systemach odwróconej osmozy. Filtry te mogą być również wypełnione filtrami Narur. Opisane powyżej złoże filtracyjne jest ważne w przypadku urządzeń hybrydowych, które podłączane są na ujęciu wody do budynku.

Ecoperla Hero - zmiękczacz wody z węglem aktywnym impregnowanym srebrem

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero posiada dwie warstwy złóż filtracyjnych. Butla ciśnieniowa mieści 40 litrów. Pierwszą warstwę stanowi węgiel aktywny impregnowany srebrem. Została ona omówiona w dzisiejszym artykule. W Ecoperla Hero ma ona pojemność 10 litrów. Pod nią znajduje się również żywica monosferyczna- jonowymienna.

Urządzenie to wykorzystuje węgiel aktywny impregnowany srebrem, który spełnia kilka funkcji. Oczyszcza wodę z chloru i jego pochodnych. Zmienia to kolor, zapach i smak wody. Złoże jest bakteriostatyczne ze względu na warstwę srebra. Chroni ona mieszaninę (w tym żywicę jonowymienną) przed rozwojem mikroorganizmów. Drugą funkcją jest to, że cały proces jest niezwykle higieniczny. Można zagwarantować, że uzdatniana woda jest całkowicie bezpieczna i czysta. Żywica jonowymienna jest chroniona przez węgiel aktywny impregnowany srebrem. Wychwytuje on wszystkie substancje, które mogłyby uszkodzić ziarna żywicy jonowymiennej. Dzięki temu złoże zmiękczające działa dłużej. Recenzja aktywnego zmiękczacza wody Ecoperla Hero

Wybierz najlepszy

Warto przyjrzeć się zmiękczaczowi wody, który posiada węgiel aktywny. Warto szukać takiego, którego złoże zostało dodatkowo zaimpregnowane w srebrze. To świetna opcja dla higieny i ochrony. Jest to ważne przy dłuższym i intensywnym użytkowaniu pomiędzy wymianami łóżka.


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz