Post

Recenzja zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Dziś chciałabym podzielić się z Wami nowym produktem od Ecoperli. Ecoperla Hero to unikalne połączenie zmiękczacza wody, kolumny węglowej i zmiękczacza wody. Urządzenie to może zapewnić miękką wodę dla całego domu, a także wodę, która jest pyszna i ma odpowiedni zapach. Ten niezwykły produkt jest po to, aby Ci pomóc.

W moim poście podsumowującym 2018 rok napisałam, że Ecoperla to marka, na którą należy być przygotowanym na niespodzianki. Oto jedna z nich!!! Tym razem propozycją jest filtr do całego domu, który jest idealnym połączeniem zmiękczacza wody ORAZ węgla aktywnego.

Ecoperla Hero to urządzenie wykonane z najlepszych komponentów pochodzących od cenionych i szanowanych producentów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Może pomieścić aż 40 litrów wody, co czyni go świetnym produktem dla dużych gospodarstw domowych.

Dla kogo przeznaczony jest aktywowany zmiękczacz wody Ecoperla Hero?

Ecoperla Hero to świetna alternatywa dla systemu filtrującego, który łączy w sobie zmiękczacz wody i filtr nurkowy z węglem aktywnym. Dzięki temu nie będziesz musiał wymieniać wkładów co trzy miesiące (co jest drogie i czasochłonne). Możliwa będzie również wymiana złoża po 3 latach.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca lub warunków, aby zainstalować dwa produkty, opcją jest urządzenie 2 w 1. Te dwa rozwiązania nie są takie same, ale

. Osobny zmiękczacz wody z kolumną węglową ma większą powierzchnię filtracji niż urządzenie łączące w jednym cylindrze węgiel aktywny i żywicę jonowymienną.

Aktywny zmiękczacz wody Ecoperla Hero to świetne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, które korzystają z wody wodociągowej. Mimo, że woda ta jest na ogół wysokiej jakości, po jej utwardzeniu może pojawić się kamień. Niektórym osobom może nie odpowiadać smak wody.

Możesz również wykorzystać nowość marki Ecoperla do filtrowania własnej wody. Należy pamiętać, że surowa woda nie może zawierać żelaza ani manganu. Ecoperla Hero będzie działać z maksymalną wydajnością, jeśli w wodzie pochodzącej ze studni nie będzie żadnych nadmiarów.

Obudowa Ecoperla Hero

Ecoperla i Clack współpracowały przy tworzeniu obudowy i głowicy sterującej do aktywnego zmiękczacza wody Ecoperla Hero. Ten zmiękczacz wody jest znany i ceniony za swoje unikalne rozwiązania w zakresie uzdatniania wody.

Obudowa została wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Solidny materiał zapobiega pęknięciom, zarysowaniom i innym uszkodzeniom mechanicznym. Ponieważ wymiary urządzenia sprawiają, że nie potrzebuje ono wiele miejsca, zmieści się nawet w wąskich pomieszczeniach.

Przesuwana klapa prowadzi do zbiornika na sól tabletu, panelu sterowania oraz panelu kontrolnego. Zbiornik na sól znajduje się z przodu. Ułatwia to uzupełnianie soli.

Do ochrony panelu sterowania służy również pokrywa. Pokrywa ta została zaprojektowana w celu ochrony panelu sterowania przed zarysowaniem podczas czynności serwisowych.

Panel jest podłączony bezpośrednio do głowicy sterującej, więc nie ma szans na jego uszkodzenie.

Wszystkie informacje będą widoczne na podświetlanym wyświetlaczu LCD. Oprogramowanie można pobrać w języku polskim.

Głowica sterująca działa objętościowo, liczy ilość przefiltrowanej wody.

Złoże filtracyjne Ecoperla Hero

Ecoperla Hero może pomieścić do 40 litrów materaca filtracyjnego

. 30 litrów żywicy jonowymiennej - tyle zawierają kompaktowe zmiękczacze wody o największej pojemności (przeznaczone dla 5-6 osób). Pozostałe 10 litrów to węgiel aktywny.

Ten hybrydowy zmiękczacz wody/kolumna węglowa wykorzystuje monosferyczną żywicę jonowymienną Lewatit

Lanxess, znanego niemieckiego producenta. Żywica ta ma jednolitą strukturę cząsteczek, co oznacza, że woda jest uzdatniana równomiernie na całej powierzchni. Ten typ żywicy jonowymiennej jest bardziej trwały niż żywice polisferyczne stosowane w większości urządzeń.

Równie wysoką jakością charakteryzuje się węgiel aktywowany. Ten materiał filtracyjny jest produkowany we Włoszech z łupin orzechów kokosowych.

. Węgiel kokosowy ma więcej mikroporów niż inne rodzaje i większą powierzchnię filtracyjną.

Węgiel aktywny ma tę zaletę, że jest impregnowany w srebrze

. . Jest to warstwa bakteriostatyczna, która chroni przed rozwojem mikroorganizmów na warstwach materaca.

Jest to cecha krytyczna, ponieważ mieszanka pościelowa Ecoperla Hero nie może być dezynfekowana przy użyciu Ecoperla Antibacter. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na węgiel aktywny.

Filtracja wody odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie surowa woda przepływa przez węgiel aktywny. Usuwa on chlor, pestycydy i pochodne chloru, a także inne substancje, które mogą negatywnie wpływać na smak, zapach i kolor wody.

Woda przepływa przez żywicę monosferyczną, gdzie redukowane są wysokie poziomy.

Regeneracja Ecoperla Hero

Przepływ przeciwprądowy jest wykorzystywany do regeneracji aktywnego zmiękczacza wody Ecoperla Hero. Zarówno węgiel aktywny jak i złoża żywicy jonowymiennej są automatycznie regenerowane podczas tego procesu.

Złoża filtracyjne zostały dopasowane do siebie poprzez eksperymenty i testy, dzięki czemu nie mieszają się podczas regeneracji. Zachowane są w swoich warstwach, co zapewnia funkcjonalność urządzenia.

Ciekawostką jest, że inżynierowie marki Ecoperla spędzili wiele godzin na badaniach, zanim udało im się osiągnąć tak wspaniałe rezultaty. Niejednokrotnie w trakcie regeneracji złoża UpFlow dochodziło do mieszania się warstw. Oznaczało to, że nie było możliwości filtracji warstwowej lub wcześniejszej wymiany węgla aktywnego. Na szczęście udało się osiągnąć pożądane rezultaty.

Ecoperla Perfect System

Ecoperla Perfect Systems to unikalny dodatek dostępny we wszystkich kompaktowych, całych domowych urządzeniach do uzdatniania wody Ecoperla.

Głównym założeniem Ecoperla Perfect System jest uczynienie eksploatacji zarówno ekonomiczną, jak i zrównoważoną. Ten innowacyjny, opracowany przez specjalistów system zużywa tylko tyle wody, ile faktycznie potrzebuje urządzenie. Nie przepłacamy za sól tabletkowaną i wodę.

Zrównoważony rozwój to nie tylko korzyści finansowe. Ecoperla Perfect System eliminuje możliwość wystąpienia usterek i awarii. System ma również wpływ na złoże filtracyjne. Dzięki zastosowaniu prawidłowych ustawień głowic sterujących wydłużona zostanie żywotność złoża.

Ecoperla Hero objęta jest 10-letnią gwarancją

Zmiękczacz wody Ecoperla Hero z aktywnym węglem objęty jest 10-letnią gwarancją

. Tyle właśnie Ecoperla, polska marka, daje na wybrane produkty! To najlepszy dowód na jakość.

Instalacja i programowanie Ecoperla Hero

Aktywowany zmiękczacz wody Ecoperla Hero raczej nie sprawia większych problemów. Możesz to zrobić samodzielnie lub zatrudnić profesjonalistę. Szczegółowa instrukcja obsługi nakreśla wszystkie kroki.

Ecoperla Hero instaluje się na wlocie wody do budynku przed kotłem grzewczym. Nie ma znaczenia, z jakiego materiału wykonana jest instalacja. Węże elastyczne w oplocie metalowym FixaFlex mogą ułatwić montaż.

Programowanie aktywnego zmiękczacza wody Ecoperla Hero trwa zaledwie kilka minut. Wymagane są tylko podstawowe dane, takie jak aktualny czas i temperatura wody. Cała reszta jest wykonywana automatycznie przez fabrykę.

Serwis Ecoperla Hero

Ecoperla Hero nie wymaga żadnej konserwacji. Ważne jest, aby monitorować poziom soli tabletkowanej w zbiorniku i uzupełniać ją w razie potrzeby.

Pamiętaj, że oba złoża filtracyjne z czasem stracą swoje właściwości, w zależności od ilości filtrowanej wody. Konieczna będzie ich wymiana.

Żywotność złoża wynosi około 7-10 lat. Jest to taki sam czas jak w przypadku standardowych zmiękczaczy wody. Węgiel aktywowany jest warty Twojej uwagi. Jakość wody surowej ma kluczowe znaczenie dla długowieczności węgla aktywowanego. Parametry wody mogą sprawić, że węgiel aktywny będzie mniej skuteczny. Urządzenie nadal będzie działać i filtrować wodę, ale skuteczność węgla aktywnego spadnie.

Jeśli po trzech latach zauważymy zmianę w smaku lub zapachu wody, warto wymienić węgiel aktywowany na nowy.

Ecoperla Antidotum zalecana jest co 12 miesięcy w celu oczyszczenia żywicy jonowymiennej z cząstek metali ciężkich, które się na niej osadziły. Dzięki temu poprawia się również jej wydajność.

Dane techniczne

Parametry Wartości
Wysokość mieszkania 114,5 cm
Szerokość obudowy 32,0 cm
Głębokość obudowy 51,0 cm
Głowica sterująca Ulepszona głowica Clack
Maksymalna wydajność 3,6 m3/h
Złoże filtracyjne 40 litrów:
30 l - żywica monosferyczna Lewatit
10 l - węgiel aktywny z łupin orzechów kokosowych impregnowany srebrem
Zużycie soli na regenerację 3,5 kg
Zużycie wody do regeneracji 140 l
Temperatura (min/max). 4/45 degC
Ciśnienie (min/max). 2,5/6 bar

Ecoperla Hero może stać się bohaterem w każdym domu!

Ecoperla Hero to najlepsze rozwiązanie, jeśli potrzebujesz, aby w Twoim domu płynęła miękka woda. Nie pozostawia ona po sobie osadów i smakuje wyśmienicie.

Połączenie węgla aktywnego i zmiękczacza wody sprawia, że nie musisz stosować dodatkowych filtrów do oczyszczania wody pitnej.

Taka przefiltrowana woda świetnie nadaje się do kąpieli. Woda jest wolna od chloru i ma odpowiednią twardość, aby nie podrażniać skóry.

Ecoperla to coś więcej niż zmiękczacz wody. To produkt, który pokochają świadomi użytkownicy i który zapewnia najlepsze efekty uzdatniania. Jego najwyższej jakości składniki i właściwości z pewnością zostaną docenione przez wielu.

Aktywowany zmiękczacz wody Ecoperla Hero można kupić w sklepie internetowym

  • Ecoperla Hero zmiękczacz wody z węglem aktywnym

    Oceniony na 4,95 5 5 590,0000zł


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz