Post

Inteligentny zmiękczacz wody - dowiedz się więcej o aplikacji Erie Connect App


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Wiele urządzeń może łączyć się z WiFi i staje się to normą. Firmy zajmujące się uzdatnianiem wody starają się nadążyć za najnowszymi trendami. Kompaktowe zmiękczacze wody z serii Erie IQsoft Eco posiadają moduł WiFi. Ta bardzo oczekiwana nowość ma teraz praktyczne informacje.

W dzisiejszym artykule mamy coś dla miłośników techno-nowinek! Omówię funkcje i działanie aplikacji Erie Connect, która umożliwia sterowanie pracą zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco poprzez WiFi. Artykuł zawiera kilka praktycznych informacji dla osób, które zakupiły urządzenie Erie lub rozważają jego zakup. Zawiera również informacje o konfiguracji i podpięciu zmiękczaczy wody do aplikacji.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft z WiFi jest już dostępny!

W styczniu pisałem o nowych kompaktowych zmiękczaczach Erie IQsoft Eco. (zobacz). Wywołały one wówczas niemały szum. Modyfikacje zostały bardzo dobrze przyjęte. Najbardziej zaskakujące było wprowadzenie WiFi.

Erie musiała trochę poczekać na to ulepszenie. Jednak warto było to zrobić. Proces łączenia zmiękczacza wody z Erie Connect jest prosty, a panel główny Erie Connect łatwy w obsłudze.

Kontrola nad zmiękczaczem wody z dowolnego miejsca

Moduł WiFi pozwala na łatwe i wygodne sterowanie pracą zmiękczacza wody z dowolnego miejsca za pomocą smartfona lub tabletu.

Erie Connect to specjalna aplikacja, która pozwala monitorować pracę zmiękczacza wody oraz jego zużycie wody. Znajdziesz w niej następujące funkcje:

 • Monitorowanie poziomu soli tabletkowanej w zbiorniku
 • Komunikaty o konieczności napełnienia zbiornika solanki
 • Monitoring zużycia wody (dzienny/tygodniowy/miesięczny)
 • Informacja o tym, ile litrów wody pozostało do kolejnej regeneracji
 • Informacja o aktualnym natężeniu przepływu wody
 • Programowanie zmiękczacza wody
 • Zdalne włączenie trybu wakacyjnego

To świetny sposób, aby nie tylko kontrolować pracę urządzenia, ale także zapotrzebowanie na wodę całej rodziny. Erie Connect w porę zaalarmuje nas w przypadku wystąpienia problemu lub nieprawidłowego przepływu.

Pracą zmiękczacza wody można sterować za pomocą smartfona, uzyskując dostęp do aplikacji i WiFi.

Jak podłączyć zmiękczacz wody do aplikacji?

Najpierw należy pobrać aplikację Erie Connect na swój tablet lub telefon. Można ją pobrać ze sklepu Google Play (wersja na Androida) oraz App Store (aplikacja na iPhone'a). Należy pamiętać, że aplikacja jest przeznaczona tylko dla zmiękczaczy wody z serii Erie IQsoft eco i nie będzie działać z innymi modelami.

Uruchom aplikację. Zarejestruj się za pomocą swojego e-maila, aby się zarejestrować, jeśli jesteś nowym użytkownikiem. Zaloguj się, jeśli masz już konto.

Rejestracja zmiękczacza wody to pierwszy krok. Wprowadź nazwę, dane lokalizacyjne oraz numer seryjny. Będzie on znajdował się pod klapką prowadzącą do zbiornika soli.

Po wprowadzeniu informacji na ekranie pojawi się komunikat dotyczący zgody na przetwarzanie danych. Upewnij się, że tryb WiFi jest ustawiony na "Configure".

Przejdź do ustawień swojego tabletu lub telefonu i wybierz moduł związany z WiFi. Przełącz sieć WiFi w urządzeniu mobilnym na "erieconfig", aby można było połączyć się ze zmiękczaczem wody. Po udanym połączeniu można powrócić do aplikacji Erie Connect App.

Wybierz w aplikacji sieć WiFi, do której chcesz podłączyć zmiękczacz wody. Następnie należy wpisać hasło do sieci WiFi i kliknąć przycisk Continue.

Podłącz ponownie swoje mobilne urządzenie WiFi do tego, z którego aktualnie korzystasz. Automatycznie połączy się ono ze zmiękczaczem wody.

Teraz sprawdź status WiFi swojego zmiękczacza wody. W drugiej linii wyświetlacza pojawi się informacja. Jeśli "CONNECTED", oznacza to, że zmiękczacz wody został pomyślnie połączony z WiFi.

 • Komunikat "NO INTERNET" oznacza, że urządzenie jest podłączone do WiFi, ale nie ma połączenia z Internetem.
 • Komunikat "PASSWORD ERROR" oznacza, że zmiękczacz wody nie jest podłączony do WiFi.
 • Komunikat "CONFIGURE" oznacza, że nie ma połączenia z WiFi. Należy je skonfigurować.
 • Komunikat "OFF" wskazuje, że WiFi nie jest aktywne

Po pomyślnej konfiguracji, zmiękczacz wody powinien być widoczny w bazie danych aplikacji Erie Connect w ciągu kilku minut.

Warto zaznaczyć, że aplikacja pozwala na rejestrację wielu urządzeń.

Aby dodać urządzenie do panelu aplikacji, należy podać numery seryjne (znajdujące się na certyfikacie pokrywy zbiornika soli) oraz pin (który znajduje się w ustawieniach głównych na wyświetlaczu).

Jak korzystać z aplikacji "Erie Connect

Wszystkie ważne sekcje znajdziesz w menu głównym. Dostęp do całej aplikacji możliwy jest tylko w języku angielskim. Po przejściu do menu głównego zobaczysz zakładkę "Dashboard". Kliknięcie na tę zakładkę przeniesie Cię do większej ilości informacji na temat zmiękczacza wody.

Aktualny przepływ wody będzie pierwszą daną, którą zauważysz. Kolejne dane, które zauważysz to informacja o tym, czy sól została uzupełniona, ile czasu zajmuje rozpoczęcie regeneracji oraz możliwość włączenia trybu wakacyjnego.

Większość danych przedstawiona jest w postaci czytelnych wykresów, dzięki czemu szybko zorientujesz się, na jakim etapie znajduje się zmiękczacz wody.

Na górze pojawi się komunikat w czerwonej ramce o konieczności dodania soli tabletkowanej lub konserwacji zmiękczacza wody.

Dostęp do informacji o koncie i danych urządzenia jest również dostępny dla Ciebie. Możesz ustawić powiadomienia, które będą wysyłane z aplikacji o działaniu Twojego zmiękczacza wody. Będą one pojawiać się na ekranie w logiczny sposób, bez konieczności otwierania aplikacji.

Język polski w aplikacji

Informacja od producenta dotycząca ulepszeń w aplikacji Erie Connect pojawiła się 13.08.2018. Aplikacja jest teraz dostępna w nowych językach.

Teraz użytkownik ma do wyboru 10 języków: Angielski, francuski niemiecki, hiszpański, holenderski i włoski.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja zapyta Cię, który język preferujesz. Wybierz ten, który Cię interesuje i kliknij przycisk Zatwierdź. Zatwierdzony język jest używany do instalacji.

Możliwość korzystania z panelu aplikacji w ojczystym języku jest niezwykle wygodna. Dzięki temu łatwiej jest sterować zmiękczaczem wody.

Erie Connect posiada dodatkową funkcję - możliwość sortowania urządzeń, które są podłączone do aplikacji. Urządzenia można sortować alfabetycznie (według ich nazwy) lub według daty dodania.

Inteligentne zmiękczanie wody

Aplikacja ułatwia kontrolę i zarządzanie pracą zmiękczacza wody w domu. Aplikacja umożliwia łatwe i szybkie podłączenie zmiękczacza wody. Erie IQsoft Eco to świetna propozycja dla każdego, kto szuka niedrogich i nowoczesnych rozwiązań w zakresie zmiękczania wody.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft eco można znaleźć w sklepie internetowym

 • Sanityzator wody Erie IQsoft Eco 12 szt.

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę
 • Urządzenie do uzdatniania wody Erie IQsoft Eco 18

  Oceniony na 4,80 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 26

  Oceniony na 4,95 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 9

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz