Post

BWT PERLA SILK XL - Zmiękczacz wody


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Największym modelem w serii jest BWT Perla Silk XL. Zmiękczacz może pomieścić 25 litrów wody i jest odpowiedni dla dużych, 5-osobowych rodzin. Zmiękczacz wody jest dużych rozmiarów i jest ekonomiczny. Zmiękczacz XL zapewnia miękką wodę w całym domu i chroni wszystkie urządzenia przed osadzaniem się kamienia.

Korzyści z zastosowania zmiękczacza wody BWT

Twarda woda może powodować osadzanie się kamienia na urządzeniach i instalacjach, które mają z nią kontakt. Powoduje to ich szybsze niszczenie i zmniejszenie wydajności. Zmiękczacz wody może zapobiec tym problemom. Miękka woda ma wiele zalet.

 1. Ochrona instalacji grzewczych przed osadami obniżającymi ich sprawność (do 10% na każdy 1 mm osadu).
 2. Pozbawiona kamienia armatura i urządzenia będą trwalsze i łatwiejsze w czyszczeniu.
 3. Mniejsze zużycie detergentów i środków czyszczących (nawet do 50%)
 4. Lepszy smak i aromat przygotowywanych posiłków i napojów
 5. Lepszy stan ubrań po praniu i intensywny kolor na dłużej
 6. Skóra i włosy są miękkie i gładkie w dotyku. 

Proces uzdatniania wody BWT PERLA SILK XL

Zmiękczanie wody polega na usunięciu z wody wapnia i magnezu i zastąpieniu ich neutralnymi jonami sodu. Perla Silk XL posiada sekcję wymiany jonowej, tj. złoże żywiczne, przez które przepływa woda. W tym miejscu następuje zmiękczanie wody i wymiana jonowa. Co kilka dni złoże musi być odświeżane wodą i solą regeneracyjną. Odbywa się to automatycznie i w wybranym przez nas czasie. Cały proces jest praktycznie bezobsługowy i zapewnia miękką wodę w całym domu. 

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL

Działanie zmiękczacza wody BWT PERLA SILK XL

BWT Perla Silk XL może być sterowany za pomocą cyfrowego systemu sterowania. Cały proces zmiękczania złoża i jego regeneracji jest zautomatyzowany i może odbywać się bez konieczności wykonywania przez użytkownika jakichkolwiek czynności poza uzupełnianiem zbiornika soli. Zmiękczanie wody może odbywać się w całości lub częściowo. Mamy możliwość regulacji twardości wody w zależności od naszych preferencji. Urządzenie zawiera zawór pływakowy, który zapobiega przepełnieniu zbiornika. Istnieje również opcjonalne zasilanie awaryjne. To zasilanie awaryjne oparte jest na 15 sekundowym podtrzymaniu napięcia sieciowego. Dzięki temu użytkowanie zmiękczacza wody BWT jest niezwykle proste. 

Montaż zmiękczacza wody BWT PERLA SILK XL

Należy zwrócić uwagę na lokalizację zmiękczacza wody. Ważne jest, aby był on podłączony do zasilania elektrycznego, sieci wodociągowej oraz odpływu ścieków. Konieczny jest również łatwy dostęp do urządzenia w celu uzupełnienia zbiornika z solą regeneracyjną. Hydraulik z podstawowymi umiejętnościami może podłączyć wszystkie elementy. Możesz również zlecić to nam, a my wyślemy do Ciebie naszych fachowców.

W zestawie otrzymują Państwo:

 1. Wielodrogowy zawór regulacyjny wyposażony w sterownik mikroprocesorowy
 2. Zawór mieszający
 3. Kolumna zmiękczająca i żywica jonowymienna
 4. Wylot wody zmiękczonej
 5. Wlot wody twardej
 6. Kolanko przelewowe
 7. Zasilacz Instrukcja obsługi
 8. Zacisk węża
 9. Test twardości wody AQUATEST. 

Zmiękczacz wody BWT PERLA SILK XL - czym się wyróżnia na tle konkurencji?

Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL jest idealny dla dużych, pięcioosobowych rodzin. Posiada dużą bazę żywic jonowymiennych i dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla dużych rodzin. Zmiękczacz wody jest samodzielny i wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Posiada również zabezpieczenie przed przepełnieniem. Cały proces projektowania i produkcji zmiękczaczy wody BWT jest zgodny z obowiązującymi normami ISO. Powstałe w ten sposób urządzenia zostały certyfikowane i przetestowane przez niezależne instytucje. 


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz