Post

Poznaj specyfikację zmiękczacza wody


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Okazuje się, że producenci zmiękczaczy wody nie zawsze są otwarci wobec swoich użytkowników. Często zmieniają parametry pracy tak, aby wydawały się jak najbardziej atrakcyjne. Zdarza się, że atrakcyjne wartości nie są stanem prawidłowym. Jak to działa w praktyce? I jak uniknąć nieuczciwych sprzedawców?

Podczas poszukiwania odpowiedniego zmiękczacza wody można skorzystać z wielu przedstawień danych technicznych. Nierzadko zdarza się, że urządzenia o niemal identycznych wymiarach mają zupełnie inne parametry i różne zużycie wody do regeneracji.

Pierwszą reakcją użytkownika jest skupienie się na produkcie, który wydaje się bardzo przystępny cenowo. Taki właśnie był zamiar sprzedawcy! Prawda jest jednak taka, że zmiękczacze wody często nie są tak kolorowe, jak się wydaje. Urządzenie zużywa dwa razy więcej roztworu solanki lub pobór jest zgodny z zapisami. Jednak złoże nie jest odpowiednio oczyszczone, a produkt nie filtruje wody zgodnie z oczekiwaniami.

Jak obliczane są wartości

Większość parametrów jest obliczana przy użyciu ogólnie przyjętych, uśrednionych wartości. Jest to często bardziej atrakcyjne niż rzeczywistość. Symbol * jest najczęściej używanym symbolem. Niestety, nie jest to coś, na co wiele osób zwraca uwagę. Zazwyczaj ukrywa on informacje, które mogą spowodować zmianę wartości w tabelach. W praktyce bardzo niewielu użytkowników będzie miało w domu dostęp do wartości z katalogów produktów.

Zmiękczacz wody do zmiękczacza wody uniqual

Należy pamiętać, że mimo iż grupa zmiękczaczy wody działa na tej samej zasadzie, poszczególne serie mogą różnić się między sobą komponentami, złożem oraz programowaniem.

Zużycie wody

Oto czynniki, które mają istotny wpływ na zużycie wody:

  • Jakość łóżka
  • Twardość wody
  • Długość i liczba

W zmiękczaczach typu Upflow rzadko występuje cykl Backwash. Jest to dobra praktyka pozwalająca zaoszczędzić sól, ale może powodować problemy, jeśli w wodzie obecne są inne zanieczyszczenia. Może to oznaczać, że złoże nie jest dobrze przepłukane.

Cykl Backwash nie powinien być również stosowany, jeśli w butli znajduje się dużo złoża. Żywica nie ma możliwości podniesienia się i właściwej regeneracji.

Producenci mogą chcieć zmniejszyć zużycie wody poprzez skrócenie cyklu Rinse (wolne płukanie). Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych działań, ponieważ może prowadzić do szybkiego zużycia, nieprawidłowego płukania, a nawet zasolenia.

Łóżko

Zastosowana żywica jest ważnym czynnikiem. Ma ona znaczący wpływ na wydajność filtracji, żywotność i koszty. Zmiękczacze wody mogą wykorzystywać żywicę monosferyczną lub polisferyczną. Drugi rodzaj jest lepszy, ponieważ skuteczniej oczyszcza wodę, jest bardziej odporny i ma dłuższą żywotność.

Złoże posiada zdolność do wymiany jonowej

Każde złoże ma swoją zdolność jonowymienną. Producenci często zamieszczają tę informację w tabeli. Wartość ta może być wyrażona w różnych jednostkach. Może odnosić się do całego urządzenia lub może być przeliczona na litr. Producenci czasami wyolbrzymiają fakty i podają wartości teoretyczne.

Zdolność jonowymienna zależy od ilości soli zużywanej do regeneracji. Teoretyczna zdolność może być osiągnięta, jeśli spożycie jest wysokie. Jednak duże spożycie soli nie jest ekonomicznie uzasadnione w praktyce. Jeśli jednak pobór soli jest zbyt niski, żywica nie będzie w stanie zmiękczyć wody w takim stopniu, w jakim może to zrobić teoretyczne złoże. W skrajnych przypadkach może nie być mowy o praktycznej regeneracji. Najtrudniejszym, ale i najważniejszym zadaniem producenta jest znalezienie "złotego środka".

Zużycie energii elektrycznej

Przy wyborze zmiękczacza wody nie należy brać pod uwagę zużycia energii elektrycznej. Koszty te są bardzo niskie. Koszt regeneracji to jedna złotówka. Oznacza to, że w ciągu roku głowica sterująca zużyje około 17W. To po przeliczeniu około 5 złotych.

Ecoperla Perfect System - sprawdzone rozwiązanie

Perfect System firmy Ecoperla został stworzony z myślą o potrzebach użytkowników. Jest to system, który najlepiej współpracuje ze stacjami wielofunkcyjnymi Ecoperla oraz kompaktowymi zmiękczaczami wody. Został opracowany przez serwisantów i użytkowników, na podstawie wieloletnich doświadczeń w zakresie uzdatniania wody i wywiadów. Na podstawie tych informacji opracowano optymalne parametry głowicy sterującej kompatybilne z przeciwprądem.

Wartości te zostały zaprogramowane specjalnie dla tych urządzeń. Zapewniają one długotrwałą, bezawaryjną pracę zmiękczaczy wody oraz mniejsze zużycie roztworu solanki.

Najważniejszą cechą Ecoperla Perfect System jest fakt, że wybrane ustawienia nie są zawyżone ani zaniżone. Będą przydatne i można je przełożyć podczas użytkowania w gospodarstwie domowym.

Największy błąd kupującego

Nie porównuj danych technicznych różnych zmiękczaczy wody przy zakupie jednego z nich. Jest mało prawdopodobne, że będą one miały zastosowanie w prawdziwym życiu. Ważne jest, aby zauważyć, że różne wskaźniki mogą być przydatne. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość i projekt łóżka. Komponenty to kolejna rzecz do rozważenia. Możesz wyeliminować możliwość awarii, jeśli zostały starannie wybrane, mają wysoką jakość i są produkowane przez renomowane firmy. Programowanie jest równie ważne jak dwa pierwsze elementy. Prawidłowe zaprogramowanie zmiękczacza wody zapewni Ci niskie zużycie wody oraz wody do regeneracji.

Zmiękczacze wody Ecoperla Perfect System będą doskonałym wyborem, ponieważ zawierają wszystkie elementy i zostały dokładnie przetestowane i zbadane.


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz