Post

Jak uzyskać wodę bogatą w minerały za pomocą zmiękczacza wody


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Szukasz systemu uzdatniania wody, aby uzdatnić swoją wodę? Możesz sprawdzić w sklepie internetowym lub skontaktować się z ekspertem, aby dowiedzieć się więcej!

Zmiękczacze wody są chętnie wybieranymi urządzeniami do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych. To właśnie dzięki takiemu produktowi możemy zapomnieć o osadzie wapiennym i awariach sprzętu AGD czy domowych instalacji. Co jednak w sytuacji, gdy mimo posiadania takiego urządzenia nadal chcemy mieć wodę z minerałami? Co zrobić w takim przypadku?

Dlaczego warto mieć zmiękczacz wody w domu?

Wiele osób, rozpoczynając budowę domu, bierze pod uwagę zmiękczacze wody. Jest to doskonały i bardzo skuteczny sposób na walkę z twardą wodą. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Czym jest twarda woda i jak ją zmiękczyć? Zjawisko to jest powszechne we wszystkich częściach kraju, niezależnie od sposobu pozyskiwania wody. W większości kraju z kranów płynie średnio twarda lub bardzo twarda woda. Osad na dnie czajnika lub w miejscach poboru wody jest najczęstszym objawem. Zużycie wody może jednak prowadzić do wielu innych problemów. Wszystkie z nich można znaleźć tutaj: Twarda woda w domu - szokujące fakty!

Jeśli możesz pozbyć się twardej wody w swoim domu:

  • Rachunki za ogrzewanie mogą być niższe nawet o 20%.
  • Zużycie detergentów może spaść nawet o 60%.
  • Koniec z plamami i osadami
  • Twoje włosy i skóra będą w doskonałej kondycji
  • Tkaniny nie ulegną zniszczeniu i poprawi się jakość prania

Możesz wreszcie zapomnieć o wezwaniu serwisanta do swojej pralki. Twój sprzęt AGD nie będzie musiał być tak często wymieniany.
Istnieje wiele sposobów na walkę z twardą wodą, ale najlepsze są zmiękczacze wody. Mogą one zmniejszyć ilość substancji, które tworzą osady w twardej wodzie. Wszystkie rury, kotły i inne elementy są chronione przez zmiękczanie wody. Jest to również urządzenie, które nie wymaga wiele uwagi, a jego eksploatacja kosztuje mniej niż wody złej jakości. Informacje o kosztach eksploatacji można znaleźć tutaj: Ile kosztuje eksploatacja zmiękczacza wody?

Zmiękczacze wody są polecane nie tylko przez ekspertów, ale również przez użytkowników. Przeczytaj artykuł: Zmiękczacz wody - czy to naprawdę działa? Opinie, cena i gdzie kupić?

Zmiękczacz wody a minerały w wodzie

Zmiękczacze wody często spotykają się z problemem związanym z minerałami w wodzie. Zmiękczacze wody działają na zasadzie wymiany jonowej. Podczas tego procesu jony wapnia i magnezu, które powodują twardość wody, są usuwane z wody i zastępowane neutralnymi jonami sodu. Mimo że wapń i magnez są ważnymi minerałami dla organizmu i zapobiegają tworzeniu się osadów, wszystkie środki czyszczące doskonale się rozpuszczają. Wiele osób wolałoby pić wodę w nie bogatą. Jest wiele argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem. Są one dostarczane do organizmu w niewielkich ilościach, ale mogą nadać wodzie smak, który dla niektórych może być bardziej atrakcyjny.

Ważne jest, aby pamiętać, że zmiękczona woda nie musi oznaczać wody sterylizowanej lub demineralizowanej. Woda jest po prostu odwodniona z wapnia i magnezu poprzez całkowite zmiękczenie. Jednak pozostała część jej składu chemicznego pozostaje prawie niezmieniona. Podczas gdy stężenie sodu wzrasta, potas, chlorki i inne substancje pozostają na tym samym poziomie.

Ciągle przypominam ludziom, że woda nie powinna być głównym źródłem uzupełniania minerałów w diecie. Zapotrzebowanie na wapń wynosi od 500 do 800 mg dziennie. W wodzie wodociągowej znajduje się go maksymalnie 90 mg. Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie, należałoby pić dużo wody. Minerały są głównie uzyskiwane z żywności, więc ważne jest, aby jeść zdrową dietę. Wapń można znaleźć w produktach mlecznych, jajach, serze, orzechach, warzywach i owocach.

 


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz