
Najczęstsze pytania dotyczące zmiękczaczy wody do mieszkań
Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:
Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące zmiękczaczy wody dla gospodarstw domowych.
Czy zmiękczacz wody może być zainstalowany w mieszkaniu?
Tak, jest to możliwe. Można również zrobić to tak, aby całe mieszkanie miało miękką wodę. Trzeba będzie wybrać urządzenie na tyle małe, aby zmieściło się na niewielkiej przestrzeni. Ogrzewanie wody to kolejna kwestia do rozważenia. Woda jest podgrzewana zanim zostanie zmiękczona. W mieszkaniach zimna woda i ciepła woda płyną oddzielnie. Mieszkanie może zużywać 70% wody jako wodę zimną. Dotyczy to pralki, zmywarki, częściowo wanny, spłuczek toaletowych i ekspresów do kawy. 30% ciepłej wody zużywamy na prysznic, umywalkę i zlew kuchenny. Właściciele mieszkań często pytają, czy potrzebują 2 oddzielnych liczników. Czy muszą instalować 2 urządzenia do ciepłej i zimnej wody? Nie. Wystarczy zmiękczyć zimną wodę, ponieważ jest ona najczęściej używana. To ochroni wszystkie urządzenia domowe, takie jak zmywarka, ekspres do kawy i pralka. Jeśli dostępna jest ciepła woda, nie używamy jej do prania ubrań, lecz mieszamy zimną i ciepłą wodę. Załóżmy, że mamy 30 procent ciepłej wody. Woda ma twardość np. 18 stopni niemieckich, co jest średnią twardością wody wodociągowej w Polsce. Jeśli więc założymy, że zużywamy 30% ciepłej wody, to 30 razy 18 da nam około 5 stopni niemieckich. miękka woda
Kiedy jest najlepszy czas na zainstalowanie zmiękczacza wody w mieszkaniu?
Zmiękczacz wody najłatwiej jest zainstalować w stanie deweloperskim. Czyli tam, gdzie są wylewki, ale nie ma płytek i armatury. Aby uniknąć późniejszych niepotrzebnych przeróbek, można również zdecydować się na montaż zmiękczacza wody po zakończeniu instalacji. Wielu klientów prosi o zamontowanie zmiękczacza wody już po wykończeniu mieszkania. Dotyczy to pięknych, nowych płytek i sprzętu AGD. Niestety, w niektórych przypadkach instalacja zmiękczacza może oznaczać konieczność usunięcia płytki lub dokonania innych zmian, które pociągną za sobą dodatkowe koszty. Można tego uniknąć, pamiętając o dodaniu zmiękczacza w fazie deweloperskiej.
Jak przygotować instalację zimnej wody do montażu zmiękczacza?
Konieczna będzie przebudowa lub "rozcięcie" instalacji tak, aby zmiękczacz wody był podłączony przy wejściu do mieszkania, najczęściej przy drzwiach. Często można współpracować z deweloperem, aby zmodyfikować instalację hydrauliczną tak, aby umożliwić instalację zmiękczacza wody. Jeśli nie jest to możliwe, można poprosić dewelopera o zdjęcia, plany i informacje na temat przebiegu rur z zimną wodą. Pomoże to w zaplanowaniu instalacji. W stanie deweloperskim mamy więcej możliwości, niż gdy wprowadzamy się do mieszkania.
Kto zamontuje zmiękczacz wody w mieszkaniu?
Może to zrobić zarówno instalator dewelopera, jak i po wylaniu posadzek. Inną opcją jest zlokalizowanie linii zimnej wody i przycięcie jej do danego miejsca. Trzeba będzie również przygotować miejsce montażu instalacji kanalizacyjnej. Jest to podobne do tego, jak instaluje się pralkę. Syfon najlepiej zamontować co najmniej 10 cm pod podłogą. Będziemy musieli podłączyć 2 węże do zaworu i przelewu bezpieczeństwa oraz do gniazdka elektrycznego 230V.
Jaki zmiękczacz wody jest najlepszy dla mojego mieszkania?
W mieszkaniu nie mamy zbyt wiele miejsca, dlatego musimy wziąć pod uwagę wymiary naszego zmiękczacza wody. Wydajność urządzenia, czyli ile wody jest w stanie przyjąć pomiędzy dwoma regeneracjami naszego złoża. Ważne jest, aby urządzenie było niezawodne i sprawdzone. Mieszkanie może być ustawione w taki sposób, aby było bardzo ustawne, lub z dodatkowym modułem Wi-Fi, z którego można korzystać za pomocą smartfona. Ta dodatkowa funkcja powiadomi użytkownika o niskim poziomie soli do regeneracji i zbliżającej się konserwacji. Zapewnia również statystyki zużycia wody, aby pomóc w jej oszczędzaniu. W przypadku nadmiernego zużycia, moduł WIFI powiadomi Cię o tym.
Komentarze (0)