Post

Recenzja zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Firma Erie zajmująca się uzdatnianiem wody produkuje profesjonalne zmiękczacze wody w Belgii. Według producenta "Small in size, big in performance". Slogany reklamowe to jedno, ale praktyka to drugie. Seria IQsoft Eco pozycjonowana jest jako produkty wysokiej klasy. Przyjrzyjmy się bliżej tym urządzeniom.

Przedsiębiorstwo uzdatniania wody w Erie

Firma Erie water treatment jest pionierem w branży uzdatniania wody. Firma powstała w 1943 roku, a trzy lata później opracowała automatyczną głowicę sterującą regeneracją zmiękczaczy wody. Był to pierwszy tego typu sterownik na świecie.

Erie posiada dwie główne lokalizacje oraz kilka biur projektowych na całym świecie. Główna siedziba znajduje się w Elk Grove Village (USA) i obsługuje rynki Ameryki Północnej, a także Ameryki Łacińskiej. Oddział europejski znajduje się w Olen (Belgia). Obsługuje kraje w całej Europie, Afryce, Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie.

Kraj produkcji

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco są importowane z Belgii. Wszystkie komponenty są produkcji europejskiej. Zmiękczacze wody Erie, przynajmniej seria IQsoft Eco, nie zawierają żadnych komponentów z Chin. Są to produkty klasy premium, co widać na pierwszy rzut oka. Produkty te są jednak drogie.

Złoże jonowymienne

Monosferyczna żywica jonowymienna występuje w zmiękczaczach wody Erie IQsoft Eco. Do czego odnosi się pojęcie monosferyczne? Każda kulka złoża ma dokładnie taki sam rozmiar. Chociaż nie jest to kluczowa cecha złoża, ma swoje zalety. Żywica monosferyczna pozwala na przedłużony kontakt pomiędzy złożem a wodą, wyrównaną żywotność całego złoża, większą odporność chemiczną i mechaniczną oraz mniejsze spadki ciśnienia po zmiękczaczu wody.

Głowica sterująca

Producent zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco w Belgii wykonuje głowicę sterującą. Jest to unikalna konstrukcja, stworzona specjalnie dla tego urządzenia. Zawory elektromagnetyczne są podstawą głowicy sterującej.

Wyświetlacz jest dwuwierszowy, podświetlany. Pod nim znajdują się cztery przyciski. W menu można również ustawić język polski.

Programowanie zmiękczacza wody jest proste. Wystarczy wykonać tylko 3 kroki, aby zaprogramować zmiękczacz wody i jest on gotowy do pracy.

Sterownik przewiduje zapotrzebowanie na zmiękczoną wodę na podstawie diagnostyki pracy. Historia przepływu decyduje o tym, czy sterownik uruchamia regenerację złoża. Miękkiej wody nigdy nie zabraknie.

Systemy bezpieczeństwa

Zawory elektromagnetyczne sterują odpływem do kanalizacji. Otwierają się one tylko wtedy, gdy jest prąd. Zawory elektromagnetyczne zamkną się, jeśli nie ma prądu. Odpływ kanalizacyjny jest zablokowany.

Urządzenie jest zabezpieczone przed przepełnieniem podczas uzupełniania zbiornika solanki. System działa, gdy poziom wody wzrośnie powyżej pewnego punktu i pływak przestanie działać (np. zatka się).

Suchy zbiornik solanki

Kolejnym elementem bezpieczeństwa jest suchy zbiornik solanki. System ten eliminuje konieczność stosowania mostów solnych. Na czym to polega? Czwarty etap regeneracji to "REFILL", który jest standardem w zmiękczaczach wody.

Woda jest wtedy rozpuszczona w zbiorniku do czasu kolejnego odnowienia. W przypadku zbyt małej ilości regeneracji mogą powstać grudki soli. Rozpuszczona sól może uniemożliwić prawidłową regenerację złoża.

Sanityzatory wody Erie IQsoft Eco wymagają, aby zbiornik solanki był uzupełniany wodą 15 minut przed każdą regeneracją. Na podstawie badań inżynierowie Erie doszli do wniosku, że jest to wystarczający czas na uzyskanie odpowiedniego roztworu solanki.

Po około kwadransie woda solankowa jest pobierana do urządzenia. Zbiornik soli pozostaje suchy aż do następnej regeneracji.

Alarm poziomu soli

Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla osób zapominalskich. Sanityzatory wody Erie IQsoft Eco informują użytkownika, kiedy potrzebna jest sól. Urządzenie wyda dźwiękowy sygnał alarmowy. Alarm ten można wyłączyć poprzez ustawienie głowicy. Informację tę należy wprowadzić do sterownika po dodaniu soli tabletkowanej.

Niezwykle ekonomiczny

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco są najlepsze pod względem kosztów eksploatacji. Nazwa produktu - zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco - zawiera segment "Eco". Świadczy to o jego ekonomii użytkowania. Belgijskie produkty wymagają bardzo mało wody i soli do regeneracji.

Zmiękczacze wody tej serii posiadają trzy etapy regeneracji. Pierwszy etap to "REFILL", który uzupełnia zbiorniki solanki wodą, drugi to "BRINE", który pobiera roztwór soli ze zbiorników solanki, a trzeci to "RINSE", który kończy płukanie wody, a także układanie złoża.

Urządzenia posiadają również regenerację proporcjonalną. Jest to przydatne, gdy zmiękczacz wody aktywuje regenerację czasową. Regeneracja czasowa pozwala na wykorzystanie ustalonej ilości wody w określonym czasie. Roztwór soli będzie wykorzystywany tylko przez głowicę i nie będzie ona zużywać dużych ilości wody. Ilość zużytej wody jest wprost proporcjonalna. W tej sytuacji standardowe zmiękczacze wody wykonałyby standardową regenerację zużywając więcej wody i soli.

Wysoka wydajność

Miękka woda Erie IQsoft Eco ma bardzo wysoki przepływ biorąc pod uwagę ich niewielkie rozmiary. Konkurenci oferują mniejszą wydajność i mniejsze złoże jonowymienne. System działa bez spadków ciśnienia.

Wymiary i obudowa

Czasami brakuje miejsca na zainstalowanie zmiękczacza wody w piwnicy lub kotłowni. Zmiękczacze wody Erie IQsoft eco mają kompaktową budowę, dzięki czemu mieszczą się w małych pomieszczeniach. W skład serii wchodzą mniejsze zmiękczacze wody, które można umieścić pod szafkami lub pod blatami. Cała seria ma identyczną szerokość i głębokość. Różnią się jedynie wysokością.

Profil pokrywy zbiornika solanki pozwala na łatwe włożenie do wnęki. Nie powinno być problemów ze zdjęciem pokrywy i dosypaniem soli.

Długa gwarancja

Producent zaoferował klientom długą gwarancję. Gwarancja ta obowiązuje od dnia zakupu produktu. Obudowa i cylinder ciśnieniowy objęte są 10-letnią gwarancją. 5-letnią gwarancją objęta jest głowica sterująca. Za 3-letnią gwarancję na elektronikę odpowiada producent.

Firma Erie mogła śmiało zagwarantować 10-letnią gwarancję na całe urządzenie z takimi podzespołami. Produkt był intensywnie testowany na całym świecie, więc opcji zwrotu gwarancyjnego jest bardzo mało.

Każdy element jest testowany

Dlatego warto rozważyć również zakup sanityzatora wody Erie IQsoft Eco. Każda głowica jest testowana. Woda jest ręcznie podłączana do urządzenia, a nie testowana mechanicznie.

Woda może lecieć z połączeń w nowym urządzeniu. Nie wynika to z tego, że produkt jest używany. Jak wspomniałem, głowice są sprawdzane przed wysłaniem do dystrybutorów.

Każda obudowa jest sprawdzana. Po złożeniu urządzenia sprawdzana jest jego szczelność. Produkt jest gotowy do użycia w momencie złożenia przez nas zamówienia.

Dane techniczne.

Model IQsoft Eco 9 IQsoft Eco 12 IQsoft Eco 18 IQsoft Eco 26
Ciśnienie robocze min/max (bar). 1,4/8,3 1,4/8,3 1,4/8,3 1,4/8,3
Temperatura pracy min./max (degC). 2/48 2/48 2/48 2/48
Przyłącze elektryczne (V/Hz). 230/50 230/50 230/50 230/50
Maksymalny pobór mocy (W). 17 17 17 17
Hydrauliczne przyłącze wejścia/wyjścia 3/4" GZ BSP 3/4" GZ BSP 3/4" GZ BSP 3/4" GZ BSP
Ilość pościeli (l). 9 12 18 26
Szerokość (mm). 280 280 280 280
Wysokość (mm). 497 575 728 982
Głębokość (mm). 438 438 438 438
Głębokość (z bypassem) 540 540 540 540
Wysokość do przyłączy (mm). 375 453 606 860
Wysokość do przyłączy (z By-passem) 381 459 612 866
Waga (kg). 15,5 20,0 26,5 36,0
Waga (z bypassem) (kg 16 20,5 27,0 36,5
Max. Maksymalna pojemność magazynu soli (kg). 13 17 23 35
Zużycie soli na regenerację (kg)*. 1,1 1,5 2,3 3,3
Zużycie wody płuczącej na regenerację (l)*. 47 54 80 120
Maksimum. Maks. 0,9 1,2 1,8 2,6

*Ważna jest wydajność i warunki eksploatacji.

Podsumowanie

Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco to produkty wysokiej klasy. Ich zakup można potraktować jako inwestycję, mimo wysokiej ceny. Jest to inwestycja, która zwróci się w niższych kosztach wody i soli. Niskie koszty eksploatacji to dla mnie największa zaleta tej serii. Próżno szukać konkurencji na polskim rynku.

Zmiękczacze wody Erie IQsoft eco można znaleźć w sklepie internetowym

 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 12

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę
 • Urządzenie do uzdatniania wody Erie IQsoft Eco 18

  Oceniony na 4,80 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 26

  Oceniony na 4,95 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 9

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz