Post

Oczyszczacz powietrza - Sharp UA-HG40E/L - recenzja

Sharp UA-HG40E -L to oczyszczacz powietrza wyprodukowany przez japońskiego producenta. Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 28 m2. Urządzenie oferuje skuteczną jonizację Plasmacluster Ionization oraz nawilżanie ewaporacyjne. Zużywa stosunkowo niewiele energii (od ok. 6,5 W), wyróżnia się cichą pracą (od 19 do 20 dB), a także obecnością czterech czujników. 

Budowa i konstrukcja

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E - L wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na zarysowania i ślady użytkowania. W górnej części oczyszczacza znajduje się bardzo kolorowy i intuicyjny panel sterowania, a także wylot powietrza. Oczyszczacz jest niewielkich rozmiarów, ale waży 9,2 kg. Posiada kółka z możliwością blokady oraz praktyczne uchwyty. Jest mobilny, więc nie rysuje podłóg. 

Oczyszczacz jest niewielkich rozmiarów, ale waży 9,2 kg. Posiada kółka z możliwością blokady oraz praktyczne uchwyty. Jest mobilny, więc nie rysuje podłóg.

Sharp UA-HG40E - L cechy i działanie

Sharp UA-HG40E/L łączy w sobie 3 urządzenia:

  • oczyszczacz powietrza,
  • nawilżacz ewaporacyjny,
  • jonizator Plasmacluster.

Oczyszczacz może służyć do chłodzenia powietrza będąc klimatyzatorem ewaporacyjnym dzięki nowej konstrukcji nasadki i możliwości ustawienia zbiornika na wodę w pionie. Dzięki temu oczyszczacz może obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. 

Jest to doskonały oczyszczacz dla alergików ze względu na swoją wysoką skuteczność w walce z alergenami i pyłkami. Oczyszczacz może pracować automatycznie dzięki wbudowanym czujnikom. O trybie pracy decyduje jakość powietrza w pomieszczeniu oraz pora dnia. Wskaźnik jakości powietrza jest wyposażony w 7-stopniową skalę kolorów. 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E -L posiada aż 6 trybów pracy:

  • manualnych - pollen, low, medium, high,
  • automatycznych - auto i advanced auto.

Możliwe jest również uruchomienie w tym modelu trybu Ion Spot. W pomieszczeniu przez krótki czas będzie generowany silny strumień przyjaznych jonów. Dostępny jest również specjalny tryb Plasmacluster Spot. Oczyszczacz ten eliminuje wirusy, bakterie i uciążliwe zapachy (np. Wnikają one głęboko w strukturę materiałów i są usuwane w szybkim tempie. Do nawilżania urządzenia wykorzystywana jest bezpieczna i naturalna wkładka ewaporacyjna. Oczyszczacz nie pozostawia na meblach białego nalotu ani mokrych plam. 

Sharp UA-HG40E/L

Filtry Sharp 

Sharp UA-HG40E/L posiada 5 filtrów Filtr wstępny, który zatrzymuje większe cząsteczki (włosy, kurz, sierść), chroniąc jednocześnie pozostałe filtry. Filtr węglowy z żelem krzemionkowym, który pochłania nieprzyjemne zapachy, a także niebezpieczne związki lotne Filtr HEPA H13 zatrzymuje m.in. komponenty smogu PM2,5, PM10 ze skutecznością min. jonizator Plasmacluster 99,97%, który skutecznie zabija wirusy, alergeny i inne cząsteczki.

Dodatkowe informacje

  • Blokada rodzicielska
  • Timer
  • Auto Restart
  • Wskaźnik pustego zbiornika (alarm dźwiękowy)
  • Funkcja Sleep

Podsumowanie Sharp UA-HG40E

Sharp UA-HG40E - podsumowanie Oczyszczacz Sharp UA-HG40E-L to wysokiej jakości urządzenie 3 w 1. Widać to jak na dłoni. Ma świetny stosunek jakości do ceny i posiada skuteczne filtry. Nie brakuje też wielu przydatnych funkcji. Jest cichy i dobrze się prezentuje. Ogromną zaletą jest technologia Plasmacluster. Ma też bardzo niskie koszty eksploatacji w porównaniu do kombinacji trzech urządzeń. Może być również używany jako oczyszczacz samodzielny. Głównym problemem oczyszczacza Sharp UA-HG40E-L jest brak wskaźnika PM2,5. Słabo też reaguje na wysokie stężenia pyłów. Producent nie opracował jeszcze aplikacji mobilnej, która pozwoliłaby użytkownikom na łatwiejsze sterowanie urządzeniem. To wciąż urządzenie 3 w 1, które jest topowym wyborem. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz