Post

Czy naprawdę potrzebujemy samochodowego oczyszczacza powietrza?

Zła jakość powietrza jest w dużej mierze spowodowana transportem drogowym. Nasze samochody są coraz częściej używane, co może prowadzić do alergii i problemów z układem oddechowym i sercowo-naczyniowym. Nie powinniśmy wierzyć, że zamknięcie okien w samochodzie uchroni nas przed wdychaniem szkodliwych cząsteczek.

Tradycyjne filtry kabinowe montowane w samochodach wyłapują zanieczyszczenia, ale tylko te większe. Najgroźniejsze dla nas cząstki, PM2, PM5, nie są redukowane.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w samochodowy oczyszczacz powietrza, jeśli spędzasz dużo czasu w samochodzie. Oczyszczacz samochodowy może pomóc chronić Twoje zdrowie i wyeliminować dym papierosowy.

Będziesz mógł również wyeliminować nieprzyjemne zapachy spowodowane przewożeniem "aromatycznych", czyli zwierzęcych produktów. Ze względu na warunki atmosferyczne, nie zawsze możemy jeździć z otwartymi oknami. Dodatkowo, otwarte okna zapraszają do środka smog.

Jak wybrać oczyszczacz samochodowy, który będzie skuteczny?

Trzy najważniejsze parametry oczyszczacza samochodowego to wydajność, system filtracji oraz sposób montażu. Pamiętajmy również, że przedmioty znajdujące się w samochodzie mogą spowodować poważne obrażenia, jeśli zostaną uszkodzone w wyniku gwałtownego hamowania lub kolizji. Przyjrzyjmy się teraz możliwościom zasilania i montażu wybranego przez nas urządzenia.

Najlepsze są skuteczne oczyszczacze, które łączą w sobie filtr węglowy i technologię HEPA. W samochodowych oczyszczaczach powietrza dostępne są trzy rodzaje oczyszczania: jonizacja, filtry oraz oczyszczanie ozonowe. Należy pamiętać, że generator ozonu nie może działać, jeśli w samochodzie nie ma dziecka lub zwierzęcia domowego.

Niektóre oczyszczacze posiadają bardziej złożony system oczyszczania, który łączy w sobie kilka metod. Przykładem tego jest oczyszczacz powietrza, który posiada zarówno filtry HEPA, jak i węglowe. Zanieczyszczenia powietrza występują w różnych rozmiarach, więc jeden filtr nie będzie w stanie zredukować ich wszystkich. Filtr HEPA w tym oczyszczaczu usunie mikroskopijne cząsteczki PM10 i PM2,5 z 99,5% skutecznością.

Możesz chronić siebie i swoich bliskich, używając tych oczyszczaczy w swoim samochodzie.

  • pogorszenie
  • Zmniejsza się wydolność płuc
  • Nowotwory gardła, krtani i krtani
  • Zaburzenia rytmu serca
  • Zapalenie naczyń krwionośnych
  • miażdżyca
  • Niższa waga urodzeniowa i problemy z oddychaniem u niemowląt
  • Nasilają się objawy chorób związanych z układem krążenia i układem oddechowym.

Nasz sklep sprzedaje oczyszczacze, które potrafią również usuwać A M10. Jest to szkodliwy pył, ponieważ zawiera takie pierwiastki jak furany, benzopireny, dioksyny i furany - metale rakotwórcze. Jest on odpowiedzialny za ataki astmy, świszczący oddech, zaostrzenie astmy oraz ostre i ciężkie zapalenie oskrzeli. Pośrednio zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu.

Jak zasilane są oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze samochodowe są zazwyczaj zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Nowsze modele są jednak wyposażone w wejście USB. To jest przykład oczyszczacza powietrza.

Oba przedstawione tu oczyszczacze posiadają funkcję jonizacji. Jonizator wytwarza jony dodatnie, które neutralizują jony odpowiedzialne za alergeny, bakterie i mikroorganizmy.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz