Post

Oczyszczacz powietrza z filtrem zmywalnym marki Airdog

Oczyszczacze marki Airdog wyposażone są w opatentowany system filtrów Ionic Wind. Pozwala to na wielokrotne użycie filtra. Jest to lepsza opcja niż tradycyjne filtry HEPA. 

Czy filtr HEPA można myć?

Istnieje wiele filtrów, które mogą być używane do czyszczenia oczyszczaczy powietrza. Najpopularniejsze z nich to filtr wstępny lub filtr węglowy. Filtry HEPA są tak skonstruowane, aby wychwytywać najbardziej szkodliwe cząsteczki zanieczyszczeń. Producenci używają zastrzeżonej technologii, aby przedłużyć ich żywotność, ale filtry te nie mogą być ponownie użyte. Filtr w końcu się zużyje i powinien zostać wymieniony po pewnym czasie (zazwyczaj 6-12 miesięcy w zależności od producenta, warunków i częstotliwości użytkowania). 

Jak czyścić filtr HEPA?

Mimo że filtr HEPA może się zużywać, dobrze jest go regularnie czyścić. Przedłuży to żywotność filtra i sprawi, że oczyszczacz powietrza będzie bardziej wydajny. Filtr można czyścić za pomocą odkurzacza lub ręcznie. Istnieją filtry HEPA, które można myć pod bieżącą wodą. Nie oznacza to jednak, że filtr HEPA można myć pod bieżącą wodą. W końcu ulegnie on zużyciu i będzie wymagał wymiany. Oczyszczacz powietrza zazwyczaj powiadamia użytkownika o konieczności wymiany filtrów HEPA. Jeśli Twój model posiada tę funkcję, zaleca się jego wymianę co 6 miesięcy. Zanieczyszczony filtr może prowadzić do uwalniania nagromadzonych zanieczyszczeń do środowiska, jeśli jest on używany wielokrotnie. Filtr HEPA może być również zatkany bakteriami, co może spowodować, że oczyszczacz wyrządzi więcej szkody niż pożytku.

Oczyszczacz powietrza Airdog X3

Jak działa technologia Ionic Wind w oczyszczaczach Airdog?

Oczyszczacze powietrza Airdog X5 i Airdog X8 posiadają zaawansowany system filtracji, który składa się z 4 etapów. Filtr wstępny - zatrzymuje widoczne zanieczyszczenia, takie jak włosy, sierść i chmury kurzu. Jonizator plazmowy - wytwarza jony ujemne, które neutralizują bakterie i wirusy, cząstki stałe i związki organiczne. Wkład filtrujący - zwalcza drobne cząsteczki o wielkości do 0,0145 mm (w tym cząsteczki PM2,5, PM10, pyłki i zarodniki grzybów), Filtr węglowy - Służy do eliminacji nieprzyjemnych zapachów i rozkładu lotnych związków organicznych. Dzięki temu są one bardzo wydajne i mogą usuwać wszystkie rodzaje zanieczyszczeń. 

Wkład filtracyjny może być ponownie użyty, w przeciwieństwie do filtrów HEPA. Można go myć w zmywarce do naczyń lub pod bieżącą wodą, aby uzyskać jego maksymalną wydajność. Nie trzeba go wymieniać nawet po wielu latach. Po przefiltrowaniu tej samej ilości zanieczyszczeń co 45 papierosów, efektywna wydajność filtracji oczyszczacza powietrza z filtrem HEPA spada o ponad 50%. Oczyszczacze Airdog mają 0,2% spadek wydajności po przefiltrowaniu dymu z 440 papierosów. Jest to redukcja 10x i 50x zanieczyszczeń. 

Dlaczego warto kupić oczyszczacz Airdog z filtrem zmywalnym?

Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy dzięki temu, że nie musisz co jakiś czas wymieniać filtra. Możesz myć filtr częściej, bo to nic nie kosztuje. Dzięki temu oczyszczacz będzie działał z maksymalną wydajnością przez cały okres użytkowania. Zanieczyszczenia na filtrze są stale usuwane.

Filtry wielokrotnego użytku to świetny sposób na dbanie o środowisko zgodnie z zasadą "zero odpadów". Możesz znacząco przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów, używając oczyszczacza powietrza. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz