Post

Jaki filtr do wody wybrać?


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na jakość dostarczanej im wody. Czysta, miękka woda jest dobra dla zdrowia oraz dla urządzeń domowych i armatury. Jakie są główne kwestie, które należy rozważyć przy wyborze uzdatniacza wody

Jaki filtr do wody powinieneś wybrać?

Woda jest najbardziej niezbędną substancją na Ziemi. Dzięki niej możliwe jest istnienie życia. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi znaczenia jakości wody dla ich zdrowia i trwałości urządzeń gospodarstwa domowego. Dlatego właśnie domowe oczyszczacze wody zyskują coraz większą popularność. Jaki jest najlepszy filtr do wody dla Ciebie? Możesz wybrać zmiękczacz, dzbanek filtrujący lub profesjonalną odwróconą osmozę. Na co zwracać uwagę przy wyborze filtra do wody? Oto nasz zbiór wiedzy na temat filtrów do wody. 

W jakim celu przeprowadza się badanie wody?

Jak wspomniano powyżej, woda z kranu nie zawsze jest najlepsza. Warto zwrócić uwagę na jej jakość. Zanim wybierzemy odpowiedni sprzęt uzdatniający, należy najpierw sprawdzić, jaka woda doprowadzana jest do naszego domu. Można również skontaktować się z administratorem, którego zadaniem jest kontrola jakości wody w bloku mieszkalnym. Jeśli uzyskane przez nas informacje nie są zadowalające, można wysłać próbkę wody do laboratorium, aby zamówić własne, płatne badania.

Upewnij się, że zbadałeś swoją wodę

 1. Po zalaniu studni wodą deszczową
 2. Jeśli woda wodociągowa ma nieprzyjemny zapach lub zmieniła kolor,
 3. Jeśli na armaturze i sztućcach pozostał biały lub rdzawy osad
 4. Jeśli po kąpieli skóra jest zaczerwieniona,
 5. Jeśli po wypiciu wody z kranu pojawiają się problemy żołądkowe.

W przypadku posiadania własnego ujęcia wody konieczne są regularne badania. Ponieważ jakość wody zależy od środowiska, zawsze ryzykowne jest czerpanie wody ze studni. Aby wybrać najlepszy uzdatniacz wody, musimy znać skład wody ze studni. W przeciwnym razie może się okazać, że jest on niewystarczający. 

Czym jest uzdatnianie wody?

Woda jest używana niemal na każdym kroku. Woda jest najbardziej niezbędną substancją, z której korzystamy. Bez niej nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Aby prawidłowo spełniała swoją funkcję, musi być wysokiej jakości i spełniać określone parametry. Dlatego poddajemy ją procesowi uzdatniania wody.

Uzdatnianie wody to proces, który doprowadza zanieczyszczoną wodę do czystości wymaganej dla danego zastosowania.

Uzdatniacze wody to urządzenia, które poprawiają jakość wody. Wszystkie rodzaje filtrów i zmiękczaczy mogą być stosowane w warunkach domowych. Dzięki nim woda staje się miękka, czysta i smaczna. Istnieje wiele poziomów oczyszczania w zależności od wybranego filtra. Jedne filtry usuwają z wody osady, inne poprawiają jej walory organoleptyczne. Inne działają kompleksowo, zapewniając doskonałe parametry. 

woda kranowa

Rodzaje filtrów do wody

 1. Filtry mechaniczne służą do zatrzymywania cząstek stałych (piasku i żwiru), zawiesin, związków koloidalnych, rdzy i kawałków kamienia oraz do ochrony urządzeń przed tymi zanieczyszczeniami.
 2. Filtry węglowe pochłaniają chlor i jego pochodne oraz związki organiczne. Poprawiają smak, zapach i barwę wody. Wypełnienie z węgla aktywnego stosuje się.
 3. Filtry odżelaziające lub odmanganiające stosuje się w celu usunięcia z wody związków żelaza i manganu, a także częściowego usunięcia siarkowodoru i związków azotu.
 4. Filtry zmiękczające - usuwają związki wapnia i magnezu, które mogą powodować twardość wody
 5. Filtry wykonane z wkładami ceramicznymi lub specjalnymi wkładami żywicznymi mają działanie bakteriobójcze.
 6. Filtry odwróconej osmozy mogą usunąć z wody prawie wszystkie minerały, sole (w tym azotany i azotyny), metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne, bakterie i zanieczyszczenia organiczne. 

Jaki rodzaj filtra do wody kranowej użyć?

Istnieje wiele sposobów na poprawę jakości wody pitnej. Najczęściej filtry instaluje się pod zlewem lub na kranie. Podobnie jak w przypadku filtrów liniowych powyżej, rodzaj wypełnienia również określa właściwości filtra. Wkład z węglem aktywnym może być użyty do poprawy smaku i koloru lub do uzyskania czystej wody poprzez system odwróconej osmozy. Jeśli posiadamy już filtr do całego domu, sensowne jest zainstalowanie filtra kranowego lub podzlewozmywakowego. Chociaż usuwają one większość zanieczyszczeń, nie gwarantują najwyższej jakości wody. Dobrym pomysłem jest posiadanie w domu dodatkowego filtra do wody pitnej. Poziom sodu w naszej wodzie wzrośnie, jeśli mamy w domu zainstalowany zmiękczacz. Warto rozważyć zastosowanie filtra osmotycznego, który usunie nadmiar sodu z dostarczanej wody. 

Dzbanki filtrujące są znanym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Te poręczne oczyszczacze są atrakcyjne, ponieważ są zarówno niedrogie, jak i wygodne. Nie wymagają instalacji i można je łatwo obsługiwać. Jednak zawsze mają jakieś wady. Choć dzbanki filtrujące mogą poprawić smak i kolor, ich skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń z wody nie jest duża. Filtrują też wodę powoli, więc nie sprawdzą się, jeśli potrzebujemy dużej ilości wody na raz. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli jesteś z dala od domu na jakiś czas i chcesz poprawić jakość wody. 


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz