Post

Czy Twoje gospodarstwo domowe potrzebuje systemu filtrowania wody?


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Zaopatrzenie Wielkiej Brytanii w wodę jest powszechnie znane jako jedno z najczystszych na świecie, chociaż lokalne problemy mogą wpływać na smak, zapach i wygląd wody, a także powodować pewne zagrożenia dla zdrowia.

W ciągu ostatnich kilku lat wystąpiło kilka ognisk patogenów przenoszonych przez wodę, takich jak E.coli lub cryptosporidium w brytyjskiej sieci wodociągowej. Ponadto, pojedyncze gospodarstwa domowe lub dzielnice mogą być narażone na działanie szkodliwych substancji chemicznych, takich jak ołów, jeśli stare lub zniszczone rury są w użyciu wokół nieruchomości.

Ponadto, jeśli mieszkasz w rejonie Wielkiej Brytanii, gdzie woda jest twarda, może dojść do osadzania się kamienia, który może powodować wiele problemów.

Aby ustrzec się przed tymi powszechnymi problemami z wodą, wielu właścicieli domów w Wielkiej Brytanii decyduje się na filtrowanie wody z sieci wodociągowej za pomocą domowego systemu filtrowania wody. Te urządzenia filtrujące, zwykle montowane w sieci wodociągowej pod zlewem, oznaczają, że otrzymujesz przefiltrowaną wodę przez całą dobę, a po zainstalowaniu ponosisz jedynie koszt wymiany filtrów.

system filtrów wody pod zlewozmywakiem

Dlaczego warto używać systemu filtrowania wody?

Jeśli doświadczasz któregoś z poniższych problemów z wodą z kranu, rozwiązaniem może być system filtrowania wody:

Smak i zapach
Chlor i chloraminy są niezbędne do utrzymania czystości wody, ale wiele osób skarży się, że mogą one wpływać na smak i zapach wody.

Jeśli uważasz, że smak lub zapach wody jest nieprzyjemny z powodu chloru, system filtrów wody z blokami węglowymi może pomóc w usunięciu chloru, nie powodując żadnych problemów zdrowotnych.

Kamień
Kamień to biały, pudrowy osad, który tworzy się, gdy twarda woda jest podgrzewana. Szczególnie powszechny w południowo-wschodniej Anglii, kamień może wyglądać nieestetycznie, powodować, że urządzenia pracują mniej wydajnie i psują się, a także smakować inaczej niż miękka woda (choć to, czy smakuje "dobrze" czy "źle" zależy zwykle od osoby).

Wielka Brytania jest generalnie podzielona na obszary z miękką wodą w Szkocji i zachodniej Anglii, a wschodnia część kraju jest twardsza, jednak w całym kraju występują obszary z twardą wodą. Warto skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych twardości wody, aby sprawdzić, jaki jest poziom twardości wody w Twoim miejscu zamieszkania i czy może on powodować jakieś problemy. Jeśli kamień staje się problemem w Twoim domu, warto rozważyć filtr zawierający polifosforanowe środki zapobiegające osadzaniu się kamienia, który zapobiega tworzeniu się kamienia na powierzchniach kuchennych i urządzeniach.

Bakterie
Dzięki rygorystycznemu procesowi uzdatniania wody w Wielkiej Brytanii, ogniska bakterii szkodliwych dla zdrowia ludzkiego, takich jak E.coli i cryptosporidium są rzadkie, ale nie niespotykane. Ryzyko to znacznie wzrasta, jeśli polegasz na prywatnym źródle wody, takim jak odwiert, studnia lub strumień, które mogą być łatwiej skażone i niewykryte ze względu na różne poziomy testowania i bezpieczeństwa wody wdrożone przez właściciela źródła.

W przypadku wybuchu epidemii patogenu przenoszonego przez wodę w brytyjskich wodociągach, lokalny dostawca wody ma obowiązek poinformować gospodarstwa domowe w dotkniętych obszarach, jak najlepiej uzdatniać wodę, jeśli w ogóle można jej jeszcze używać. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed ryzykiem pojawienia się szkodliwych bakterii w dostawach wody, możesz rozważyć zastosowanie ultra drobnego mechanicznego filtra do wody, takiego jak filtr ceramiczny Doulton.

Cząstki stałe lub osady
Czy regularnie znajdujesz w wodzie wodociągowej piasek, muł i rdzę? Chociaż elementy te są uważane za nieszkodliwe w tak małych ilościach, osad ten może być siedliskiem bardziej szkodliwych bakterii, uszkadzać rury i urządzenia, a także wpływać na wygląd wody.

Jest to kolejny problem częściej spotykany w prywatnych wodociągach, gdzie większa materia organiczna, taka jak liście i gałązki, może dostać się do wody z kranu. Jeśli uważasz, że cząstki stałe lub osad obniżają jakość wody pitnej w Twoim domu, możesz rozważyć zastosowanie mechanicznego filtra wody, aby usunąć te niechciane i nieestetyczne cząstki!

Czy powinieneś zdecydować się na system filtrowania wody?

Jeśli woda dostarczana do Twojego domu cierpi z powodu jednego z powyższych problemów, lub jeśli po prostu chcesz zabezpieczyć się przed ich wystąpieniem w przyszłości, domowy system filtrowania wody może odpowiadać Twoim potrzebom.

Jeśli unikasz wody z kranu, pijąc wodę butelkowaną, możesz rozważyć, że system filtrowania wody jest zarówno bardziej opłacalny, jak i bardziej przyjazny dla środowiska niż ta opcja. Dlatego, jeśli jesteś świadomy wpływu plastiku na nasz morski ekosystem lub po prostu chcesz zaoszczędzić kilka groszy na zakupie wody butelkowanej, filtr do wody może być dla Ciebie.

 


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz