Post

Czysta woda czyni Cię zdrowym! Czy woda z kranu jest tego warta?


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Woda jest podstawowym prawem człowieka. Dostęp do wody powinien być łatwy. Dlaczego woda butelkowana jest tak popularna i dlaczego trzeba ją kupować w sklepie? Wszystko wynika z zanieczyszczenia środowiska i naszej troski o zdrowie. W zależności od miejsca zamieszkania woda z kranu może być szkodliwa dla zdrowia, a nawet niebezpieczna. Jednak w ostatnich latach trend ten uległ odwróceniu. Przedsiębiorstwa wodociągowe zachęcają nas teraz do picia wody z kranu. Czy jest to słuszne? Jak możemy być pewni, że jesteśmy bezpieczni?

Dlaczego warto pić wodę z kranu?

Po pierwsze, za wodą z kranu przemawiają argumenty ekonomiczne. Dlaczego mielibyśmy płacić więcej za coś, za co już płacimy rachunkami za media? Woda butelkowana może być droższa niż woda z kranu, a często kosztuje więcej.

Ekologia to osobny temat. Żyjemy w strasznych czasach. Oceany zaśmiecone są śmieciami, które tworzą wyspy wielkości i liczby całych państw. Przyrodzie szkodzi również zanieczyszczenie środowiska i masowa produkcja. Te kwestie nie są dla nas ważne. Nie przejmujemy się tym, że będzie coraz gorzej. Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze dzieci odziedziczą świat, który zniszczyliśmy. Gdyby każdy starał się żyć bardziej ekologicznie i ograniczył produkcję plastikowych odpadów, zanieczyszczenie środowiska zmniejszyłoby się automatycznie. Dobrym pomysłem jest zaprzestanie używania plastikowych butelek, a zamiast tego picie wody z kranu.

Woda z kranu często ma wszystkie zalety, których niesłusznie się jej odmawia. Fałszywe jest twierdzenie, że wszystkie wody butelkowane mają więcej wartości niż woda z kranu. Ta ostatnia zawiera minerały, takie jak magnez i wapń. To właśnie ich jony wytrącają się podczas gotowania i tworzą osady w czajnikach. Dlatego dobrym wyborem jest nieprzegotowana woda z kranu. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

Upewnij się, że masz czystą wodę!

Zanim zaczniesz pędzić do wodopoju jak zmęczony wędrowiec przez pustynię, dowiedz się, w jaki sposób woda jest pobierana. Woda pobierana z większych głębokości jest prawdopodobnie bezpieczniejsza, ponieważ ma bardziej stabilną strukturę niż woda powierzchniowa, która jest narażona na zanieczyszczenia i wpływy klimatyczne.

Zwróć uwagę na to, w jaki sposób woda jest uzdatniana i dezynfekowana. Chociaż związki chloru nie czynią wody niebezpieczną do picia, mogą zmienić jej smak lub zapach. Użytkownicy nie zauważą metod dezynfekcji, takich jak lampy ultrafioletowe czy ozon.

Czy Twoja woda z kranu jest bezpieczna do picia?

Wiedza na temat źródła wody i sposobu jej instalacji w domu to jedno. Inną kwestią jest aspekt praktyczny. Warto wykonać specjalny test wody. Możesz je wykonać samodzielnie lub zamówić w sanepidzie. Pierwsza opcja jest o wiele lepsza dla waszego portfela. Testy te dostępne są niemal w każdym sklepie budowlanym i kosztują około 30 złotych. Jak z nich korzystać? Wystarczy zanurzyć pasek w wodzie i odczekać kilka minut lub dłużej. Test powie, jakie jest pH wody w Twoim domu, ile ma chloru oraz jaka jest jej twardość.

Dowiesz się, czy możesz pić wodę z kranu i czy musisz chronić swoją zmywarkę lub pralkę. Chociaż twarda woda jest dobra dla człowieka, może powodować uszkodzenia urządzeń domowych.

Jak możesz mieć pewność, że wszystko jest w 100% w porządku? Filtruj dzbanki lub butelki!

Twoja woda może być dobrej jakości, ale nie ma gwarancji, że nie zepsuje się w drodze do Twojej szklanki. Jak to możliwe? Woda z kranu wchodzi w kontakt z rurami, które mogą być w bardzo różnym stanie. Woda może być zanieczyszczona dodatkowymi substancjami chemicznymi. Mogą one być szkodliwe dla zdrowia i negatywnie wpływać na smak i zapach. Dzbanki i pojemniki filtrujące mogą być ratunkiem.

Dzbanki z filtrem pozwalają pić wodę prosto z kranu, nie martwiąc się o jej właściwości i wpływ na zdrowie. Firmy Brita i DAFI znają najnowsze trendy w dziedzinie dzbanków filtrujących wodę i dostarczają na rynek wysokiej jakości butelki i dzbanki.

Nie musisz się martwić o jakość swojej wody, jeśli pochodzi ona z sieci wodociągowej. Dzbanek filtrujący jest zalecany, jeśli chcesz mieć pewność lub jeśli Twoje źródło wody nie jest niezawodne. Usunie on z wody chlor i metale, pozytywnie wpływając na jej smak, kolor i zapach.

Łatwo zauważyć, że butelki filtrujące są dziś noszone wszędzie. Można je zabrać do pracy, na siłownię, czy na spacer. Używa się ich również w domu. Jest to nowy trend, który pozwoli Ci żyć ekonomicznie, a także ekologicznie. To świetny sposób na maksymalne wykorzystanie potencjału Twojego kranu.

 


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

Komentarze (0)

Zostaw komentarz