Post

Plastik w wodzie pitnej? Jest na to sposób: Dystrybutor bezbutlowy – dlaczego warto?

Tworzywa sztuczne a środowisko

Zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi to poważny problem. Nie zdajemy sobie sprawy z ekologicznych konsekwencji pozornie drobnych decyzji podejmowanych w naszym codziennym życiu. Nie zastanawiamy się nad konsekwencjami środowiskowymi naszych codziennych decyzji, takich jak wkładanie każdego drobiazgu, który widzimy w sklepie, do innej torebki czy popijanie napoju orzeźwiającego przez słomkę. Odpowiedź brzmi: tak. Plastik dosłownie wypełnia oceany. Każdego roku do oceanów trafia 12 milionów ton plastikowych odpadów. Przewiduje się, że do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Obecnie oceany zawierają 150 milionów ton plastiku. Plastik w oceanach może zabijać organizmy wodne, powodować degradację siedlisk i stanowić ogromny problem dla ludzi. Odpady te powodują straty finansowe dla branży turystycznej i rybackiej. Tylko 5% opakowań z tworzyw sztucznych poddawanych jest recyklingowi. Reszta trafia na wysypiska śmieci, a w końcu do oceanów i mórz. 

Tworzywa sztuczne a zdrowie człowieka

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu tworzyw sztucznych na zdrowie człowieka. Coraz częściej mówi się o szkodliwym wpływie substancji chemicznych zawartych w plastikowych opakowaniach, a w szczególności w butelkach, na organizm ludzki. Naukowcy z Orb Media, State University of New York at Fredonia wykazali, że ponad 90% wody butelkowanej (w plastikowych opakowaniach), zawiera mikroplastik. Wiele szkodliwych substancji jest wchłanianych do wody. Może to prowadzić do otyłości, depresji, raka i chorób wątroby. Szczególnie szkodliwe są bisfenole, antymon i aldehyd mrówkowy. Należy pamiętać, że bakterie i grzyby mogą namnażać się pod wpływem światła słonecznego i ciepła otoczenia z plastikowych butelek. Te mikroorganizmy mogą powodować różne problemy trawienne, a nawet stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. 

szklanda wody

Dlaczego warto kupić dystrybutor bezbutlowy?

Poza wymienionymi wyżej argumentami, istnieje wiele praktycznych korzyści z bycia dystrybutorem bezbutelkowym. 

Wygoda

Dystrybutor bezbutlowy jest bardzo wygodnym urządzeniem. Nie trzeba nosić ciężkich butli ani ciągle ich wymieniać. Wystarczy podłączyć się do źródła wody. Eliminujemy konieczność przechowywania butelek, co było obowiązkiem wynikającym z umowy z dystrybutorami. 

Ekonomia

Nie musisz podpisywać umowy z dystrybutorem bezbutlowym na stałe dostawy nowych galonów. Nie ponosimy kosztów administracyjnych ani kosztów magazynowania. Potrzebujemy jedynie źródła wody i podłączenia do istniejącej sieci wodociągowej na terenie posesji. Wyprodukowanie jednego litra wody z bezbutlowego dystrybutora kosztuje zaledwie 4 grosze. Urządzenie daje obietnicę natychmiastowego zwrotu z inwestycji. Wynika to z niskich kosztów eksploatacji i wysokiej wydajności urządzenia. Dystrybutor w zależności od modelu może wyprodukować od 30-140 litrów wody na godzinę. 

Woda smaczna i zdrowa

Woda z dystrybutorów butelkowych, jak już wspomnieliśmy, poddawana jest procesowi filtracji. Jest ona wówczas oczyszczana z niepożądanych związków i pierwiastków. Istotny wpływ na jakość wody ma stan rur, którymi wiele związków trafia do wodociągów. Woda z kranu powinna być przegotowana lub przefiltrowana. Odwrócona osmoza, stosowana w dystrybutorach bez butli, pozwala na skuteczne wyeliminowanie wszelkich związków, które mogłyby pogorszyć jakość lub smak wody. 

Praktyka

Praktyczne dozowniki bezbutlowe są małe i łatwe w użyciu. W zależności od modelu można je postawić na ziemi lub na blacie stołu.

  1. Dystrybutory nablatowe są najlepszymi osobami do umieszczenia ich na stole podczas konferencji. Są przydatne w małych biurach, hotelach i firmach cateringowych.
  2. W barze, restauracji czy hotelu przyda się dozownik podblatowy. Świetną pozycją w menu, która przypadnie do gustu świadomym ekologicznie i zdrowo odżywiającym się osobom, jest woda filtrowana. 

Dodatkowe funkcje

Istnieje wiele dostępnych dozowników bezbutlowych, które oprócz podstawowych modeli oferują dodatkowe funkcje. Niektóre z nich mogą przygotowywać wodę gazowaną lub kolorowe napoje w różnych smakach. Na przykład, dozownik wody Soda drink to urządzenie, które umożliwia przygotowywanie wody gazowanej i innych napojów. Dystrybutory wody bezbutlowe to świetne rozwiązanie dla restauracji i innych lokali oferujących wodę dla klientów. To rozwiązanie jest bezpieczne i wysokiej jakości, o wysokiej wydajności i szybkim zwrocie z inwestycji. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz