Post

Dzbanki filtrujące wodę - dlaczego warto?

Dlaczego warto filtrować wodę?

 1. Zadbaj o swoje zdrowie
 2. Możesz ograniczyć zużycie plastikowych butelek, a przy okazji dbasz o środowisko. Przeciętna butelka PET wykonana jest z polietylenu. Jest on niezwykle odporny na działanie czynników zewnętrznych.
 3. W środowisku naturalnym może ulec rozkładowi w czasie od 100 do 500 lat. Możesz więc postawić na rozwiązanie, które jest korzystne dla środowiska.
 4. Oszczędzasz pieniądze. Załóżmy, że jeden filtr jest w stanie przefiltrować 100 litrów wody w ciągu kilku tygodni. Dzbanki filtrujące to świetna inwestycja w nasze domowe finanse. 

Czy warto kupić dzbanek filtrujący?

Poprawa walorów smakowych i właściwości fizykochemicznych wody Filtrowanie wody wodociągowej poprawia jej walory smakowe, a także właściwości fizykochemiczne. Ma to pozytywny wpływ na nasze codzienne życie. Dzięki temu herbata i kawa nabierają nowego smaku. Zdziwisz się, jak bardzo jakość wody używanej do ich parzenia wpływa na ich smak. Przefiltrowaną wodę można spożywać bez konieczności jej gotowania.

Brak kamienia = brak uszkodzeń urządzeń domowych

Kamień nie odkłada się tak szybko dzięki zmniejszeniu twardości wody w urządzeniach domowych, które są używane do gotowania wody. Kamień może w niektórych przypadkach spowodować uszkodzenie ekspresu do kawy, żelazka z generatorem pary lub czajnika elektrycznego.

Brak kamienia na naczyniach

Czy widzisz ten nieatrakcyjny nalot na swojej filiżance? Jeśli woda używana do parzenia herbaty jest odpowiednio filtrowana, kamień zniknie. A co z kamieniem, który osadza się na dnie szklanek? To również problem wody, która nie została odpowiednio przefiltrowana. 

Jakie substancje można znaleźć w wodzie z kranu?

Woda z kranu może zawierać szkodliwe substancje takie jak:

 1. Twardość wody (kamień, żółty osad)
 2. Osady takie jak rdza, piasek i muł
 3. Chloroform, chlor i inne organiczne związki chloroformu
 4. Metale ciężkie: Żelazo, ołów, rtęć i miedź
 5. Fenole
 6. Produkty ropopochodne 

Brita Style dzbanek filtrujący

Jak działa dzbanek filtrujący wodę?

Systemy filtracji wody zazwyczaj zawierają węgiel aktywny i żywicę jonowymienną. Połączenie tych dwóch elementów razem może poprawić jakość i właściwości wody. Woda, która wchodzi w kontakt z wkładem jonowymiennym zmniejsza swoją twardość węglanową oraz poziom miedzi i ołowiu. Wkład zawiera również węgiel aktywny. Jest to substancja, która w znacznym stopniu zmniejsza przejrzystość, zapach i smak wody. Substancjami tymi są różnego rodzaju zanieczyszczenia organiczne oraz związki chloru. 

Jak używać dzbanka filtrującego

Zasada działania dzbanka jest bardzo prosta.

 1. Do górnego pojemnika wlewamy wodę z kranu.
 2. W ciągu kilku sekund przepływa ona przez specjalny filtr, który ją oczyszcza, odświeża i poprawia jej właściwości.
 3. Następnie przelewamy ją do większego pojemnika, który znajduje się niżej, gdzie możemy przelać ją do szklanki lub garnka. 

Wkłady filtrujące

Wkład filtrujący jest najważniejszym elementem dzbanków filtrujących. Oczyszcza on wodę z zanieczyszczeń takich jak miedź i ołów, które mogły powstać w starszych systemach wodociągowych. Ogranicza również odkładanie się kamienia. Proces filtracji jest niezbędny do zapewnienia najwyższej jakości wody. Znacząco poprawia również smak, barwę i zapach wody. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz